EUOC – IV day (Bednarski – „To był jeden z najlepszych middli w życiu!”)

Czwarty dzień na Akademickich Mistrzostwach Europy, a drugi dzień zawodów przyniósł nam (jak zwykle) wiele emocji! Bieg średniodystansowy rozegrany został w górzystym (choć trasa została poprowadzona głównie w dół) i miejscami dość gęstym lesie. Punkty w większości znajdowały się w dołkach, nieckach, rowkach – szeroko pojętych zagłębieniach. Podczas dzisiejszej rywalizacji najlepsi okazali się Czesi (tym razem niezbyt gościnni). Na najwyższym stopniu podium stanęli – Tereza Janosikova i Petr Horvat.

A jak poszło naszym? Tradycyjnie oddaję im głos:

Jan Bednarski (7. miejsce): „Od początku dobrze wszedłem w bieg i mimo kilku błędów utrzymywałem cały czas flow i dobrze operowałem tempem (błędy: 50” na pk3, 25” na pk5, 35” na pk10 i 15” na pk21 – razem 2′ do urwania). Mimo, że wydawało mi się, że upał odebrał siły to międzyczasy pokazują, że fizycznie było nieźle – np. wyzerowany długi przebieg pod górę na pk13. Od razu po biegu i teraz po jakimś czasie jestem naprawdę zadowolony, chociaż wiadomo że 11s do top 6 minimalnie boli. Niemniej po zobaczeniu wczoraj poziomu fizycznego zawodników ze Szwajcarii i Francji taki wynik na dzisiaj brałbym w ciemno. To był jeden z najlepszych middli w życiu!”

Trasa z przebiegami Janka Bednarskiego

Marcin Biederman: (24. miejsce): „Spory błąd na początku i dogonienie przez następnego zawodnika spowodowały, że było dość średnio ; ) Potem wpadło jeszcze kilka małych wahnięć, więc ogólnie bieg oceniam jako słaby.”

Marcin Biederman na dobiegu do mety, *fot. Garbacik Blog

Wracając jeszcze na dwa zdania do Cycerona. To był jeden z tych biegów, po których jałowe byłoby wyliczanie sekund błędu w Internecie. Ani forma nie ta, ani teren nie pode mnie. Nie był to zły bieg, dobry jakoś wybitnie też nie. Mogę być jednak zadowolony z tego, że tym razem ustrzegłem się większych błędów (takich powyżej 1 minuty) oraz z każdej chwili spędzonej w lesie!

*fot. organizatorzy
*fot. Garbacik Blog

Z kwestii wartych odnotowania:
– Pierwszym oficjalnym mistrzem UJ w średniodystansowym biegu na orientację rozgrywanym na EUOC został Marcin Biederman. Gratulacje!
– UNTS (UW) – Wawel (UJ) 1:1 (znów języczkiem uwagi w tej klasyfikacji był Piotrek, który mocno „zamoczył”.*
– miejsca pozostałych zawodników reprezentujących polskie uniwersytety: 43. Nikitczenko 49. Zuchmański, 50. Jaśkiewicz, 51. Garbacik, 58. Sotniczuk.
– Kolano rano super trouper, w trakcie biegu po górach i nierównym lekko czułem. Jakkolwiek jego stan po już 3 biegach w 2 dni jest bardzo optymistyczny. W sumie to najważniejsza rzecz jeśli chodzi o moje bieganie tutaj ; ) 
– Jutro sztafety sprinterskie i mega ogień! UJ czy UW, UW czy UJ? Pożyjemy, zobaczymy!

wyniki

*O wygranej w tej klasyfikacji decyduje suma czasów dwóch zawodników danej uczelni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *