Liczby VIII edycji GPK

Tym razem w serii #GarbacikBlognaczaskwarantanny przenosimy się do czasów mniej odległych. 1.03.2020 zakończyliśmy kolejną już VIII edycję Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich, od tego czasu minął już miesiąc, wszyscy wiemy jaki miesiąc…

W poniższym poście postaram się dokonać krótkiego podsumowania cyklu, który od listopada do marca emocjonował biegaczy z Krakowa i okolic. Podobnie jak rok temu posłużę się metodą liczbowych statystyk, w ten sposób przedstawię wybrane aspekty biegów, jak i ich organizacji. Zatem… przeżyjmy to jeszcze raz!

5 – „nowych rekordów tras padło podczas VII edycji. Jedynie 3 stare wyniki ostały się w tym zestawieniu. Poziom z roku na rok się podnosi!” – te słowa napisałem w podsumowaniu poprzedniej, VII edycji. Dokładnie tak samo było na przełomie 2019 i 2020 rok. Podczas VIII edycji GPK rekordy pobili: Maja Wąsik, Magdalena Nabielec, Martyna Kantor, Maciej Bielski i Krzysztof Bodurka (tym samym kompletując rekordowego hattricka).

O rosnącym z roku na rok poziomie sportowym najlepiej świadczy statystyka TOP czasów, serdecznie zachęcam do zapoznania się – tutaj

*fot. Gazeta Krakowska

5 i 22 – to liczby należące do Krzysztofa Bodurki, okrzykniętego przez stronę @salomonrunning.pl Królem Lasku Wolskiego! Nie bezpodstawnie! 5 na 5 możliwych zwycięstw odniósł podczas tej edycji, a marcowy triumf był już 22 etapowym zwycięstwem Krzysztofa!

*fot. Gazeta Krakowska

9 – osób wzięło udział w karnawałowym konkursie Niech żyje bal! Cieszy wzrost zainteresowania i niezwykle pomysłowe kreacje. Nagrody dla zwycięzców konkursów opublikował nowy partner GPK – firma Plantwear. Działo się!

*fot. Maja Garbacik

12 – zespołów wystąpiło w inaugurującym zestawieniu sztafet. Najlepszy okazał się #AdamCzerwińskiTeam, na drugiej pozycji uplasował się Klub Biegacza AZS UEK, podium uzupełnił Jjfit Running Team. Aby liczyć się w tej klasyfikacji należało mieć minimum jednego mocnego biegacza na każdym dystansie. Cieszy spore zainteresowanie konkurencją i wspaniała radość zespołów na podium. To Wy tworzycie tę imprezę!

wyniki – tutaj

*fot. Manuel Uribe Photogaphy

41 linków do galerii zdjęciowych z GPK możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tam między innymi impresje Roberta Zabela, fotki z dekoracji Juana Manuel Uribe, fotografie z pasją od VENI VIDI PHOTO oraz zdjęcia z wszystkich biegów autorstwa Gazety Krakowskiej. Prezentujemy również Filmowe relacje Grzegorza oraz oficjalny film promujące trasy biegowe Lasku Wolskiego.

Galeria GPK – tutajh

50 – To liczba wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej przy Modrzewiowej. Młodzież z VII i VIII klasy pomagała przy zawodach od listopada do marca (niezależnie od warunków pogodowych). Oprócz ważnego wkładu w organizację zawodów, widać było że uczniowie pracując dobrze się bawią. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, również dla ekipy pomagającej przy składaniu centrum – grupa biegaczy z Monar oraz ZPEOW Wielkie Drogi.

74 osoby liczył zespół organizatorów z WKS Wawel (tak przynajmniej wynika z mojej tabelki). Każdorazowo było nas ponad 40. Ogromne podziękowania dla wszystkich, to nasze wspólne dzieło, które ma już całkiem długą historię!

*fot. Manuel Uribe Photogaphy

185 – wpisów tekstowych na fanpage GPK zostało przygotowanych rękami Garbacik Blog. Trochę w innej formie i innym stylu niż tutaj, ale to właśnie tam autor tego bloga ma najwięcej pisania.

900 medali za ukończenie cyklu zamówiliśmy tej zimy, to o 200 więcej niż rok temu. Cieszy fakt, że aż tylu z Was ukończyło całe Grand Prix Krakowa!

projekt – Biederman Sport

1 194 to nowy rekord frekwencji Grand Prix Krakowa. Tradycyjnie już, padł podczas Biegu Mikołajkowym! To około 20% wzrost, który dał nam naprawdę dużo satysfakcji. W tym miejscu warto wspomnieć również o nowym rozwiązaniu dotyczącym godzin startów. Dzięki temu, że Tradycyjna Piątka rusza o 9:45, a Ambitna Jedenastka o 12:00, unikamy tłumów w „miejscach gardłowych” i powyższa frekwencja nie stanowiła kłopotu logistycznego. Zmiana została wymyślona i przeforsowana przez naszego etatowego filmowca Grzegorza Wójcika. Dzięki Grzegorz!

1 746 (rok temu 1 060) osób obserwuje nas na Instagramie. Nie będzie tajemnicą, że większość materiałów informacyjno-promocyjnych jest wrzucana na wszystkich trzech kanałach jednocześnie (strona internetowa, Facebook, Instagram). Możemy znaleźć też jednak informacje dedykowane dla konkretnego medium społecznościowego. Oczywiście zachęcam serdecznie do obserwowania naszego „Insta”!

Instagram GPK – tutaj

1 968 osób wystartowało przez pięć miesięcy Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie wyników generalki, jak i wyników biegu na dzieci. To o ponad 300 osób więcej niż rok temu!

2 617 plików i 63 foldery zawiera album „VIII GPK”, który znajduje się na dysku komputera, z którego pisany jest ten post. Część materiałów z pewnością będzie wykorzystana przy promocji kolejnej edycji, która odbędzie się (mamy nadzieję) kolejnej zimy.

5 294 (rok temu 4 530) – polubień na Facebooku ma fanpage Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich, jak myślicie kiedy będzie czas na świętowanie kolejnej, okrągłej liczby fanów (10 000)?

To tylko część zestawienia liczbowego VIII edycji Grand Prix Krakowa. Można by się nieskończenie bawić się w wymyślanie wątków i zestawień. W tym miejscu postawię jednak kropkę. Tak, aby rozmiary posta nie odstraszały potencjalnych czytelników ; )

Jeśli chodzi o moje prywatne odczucia związane z tą edycją to przede wszystkim jestem zadowolony z liczb, z wielu aspektów organizacyjnych, z zapału do pracy zespołu organizatorów oraz przede wszystkim z tego, że wciąż nam „się chce”. Jakby ktoś się zastanawiał – nie, nie czuję jeszcze wypalenia. Chciałbym jednak wprowadzać pewne zmiany organizacyjne tak by nie stać w miejscu i rozwijać się (wraz z rozwojem tej imprezy). W tym momencie jednak ciężko jest dokonywać dokładnych (lub nawet jakichkolwiek) prognoz „Co będzie dalej”. Temat GPK zapewne powróci, a IX edycja może być dobrym preludium przed jubileuszową X. Może to być okazja do kolejnych, ewolucyjnych zmian – wprowadzaniu nowości przy utrzymaniu „coru” imprezy. A czy się uda je wprowadzić? Zobaczymy ; )

Z niecierpliwością czekamy na I Nocny Bieg Premium i VIII edycję GPK. Będzie się działo! – tak napisałem rok temu.

Dziś napiszę: Z cierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, mamy nadzieję do zobaczenia na kolejnych biegach Grand Prix Krakowa!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *