Początek Grand Prix Krakowa okiem organizatora

Za nami dwa etapy Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich, mimo że to dopiero 2/5 całego cyklu, pokuszę się o pewne podsumowania tego początku. Podobnie jak po Nocnym Biegu Premium, postaram się zwrócić uwagę na kilka wybranych aspektów organizacji naszych zawodów. Tym razem będą to aspekty, którymi jako organizator (WKS Wawel – Orienteering Team) nieskromnie możemy się pochwalić!

Frekwencja

Analiza wzrostu średniej frekwencji podczas poprzednich edycji, nakazywała zwrócić uwagę na wyraźny skok podczas edycji V i VI oraz równie wyraźne spowolnienie podczas edycji VII. Przed VIII edycją można było zastanawiać się czy już osiągnęliśmy sufit, czy też kolejny wzrost jest jeszcze możliwy. Nie ukrywam, że wyraźny wzrost frekwencji stanowił jeden z dwóch głównych celów organizacyjnych jakich postawiłem przed sobą* przed VIII edycją GPK. Działania marketingowe były prowadzone na szeroką skalę, udało się zrealizować cały założony plan. Duże znaczenie w całej kampanii promocyjnej miał marketing bezpośredni – rozdawanie ulotek podczas Biegu Trzech Kopców i Pereł Małopolski.

W ostatnich dniach przed końcem zgłoszeń „licznik” sprawdzany był kilka razy dziennie. I z satysfakcją mogę powiedzieć, że „udało się”! Poniższy wykres najlepiej to obrazuje!

*w tym konkretnym miejscu pozwalam sobie na wyróżnienie pana Cycerona, gdyż był to dział od A do Z wykonywany według założeń przez niego przygotowanych i była to działka, za którą był bezpośrednio odpowiedzialny. Oczywiście podziękowania należą się również „kopalni pomysłów” – Grześkowi, całej ekipie rozdającej wizytówki, jak i każdemu który dołożył swoją cegiełkę do promocji imprezy.

Zasoby ludzkie

„Organizacyjnie daliśmy rady, ale było nas zdecydowanie za mało” – cytowane już na tym blogu słowa Grześka Wójcika (Nocny Bieg Premium)

„Rekord nie tylko frekwencji, ale i zwijania CZ u góry – równa godzina od limitu i już nic nie było!” – a to słowa Marcina Biedermana, kierownika sprawnej machiny ustawiającej i zwijającej centrum zawodów.

Organizacja odpowiedniej liczby organizatorów (trochę masło maślane, ale ciężko inaczej dobrać słowa), stanowiła drugi, podstawowy cel związany z jesiennymi przygotowaniami do imprezy. W całym zespole organizacyjnym przewija się około 70-80 osób na bieg, a kluczowym elementem związanym z przygotowaniem harmonogramu jest rotacja zasobami ludzkimi. Dzięki temu większość zawodników WKS Wawel startuje w zawodach i to z sukcesami!

Poziom sportowy

który wraz z frekwencją wzrósł niesamowicie. Jeszcze dwa lata temu z czasem 15:03 wygrywałem Przyjazną Trójkę, 1 grudnia 2019 dałoby to 13. miejsce! Nowe rekordy tras padły już na Przyjaznej Trójce kobiet (dwukrotnie), Przyjaznej Trójce mężczyzn, Tradycyjnej Piątce kobiet oraz Hardej Dwudziestce Trójce mężczyzn. Warto jeszcze zwrócić uwagę na niezwykle wyrównany poziom Tradycyjnej Piątki panów, zapewne ta rywalizacja wkrótce zatrzęsie status quo klasyfikacji TOP czasów! Czekamy na więcej!

Top czasy GPK – tutaj

Pogoda

Jak kluczowym czynnikiem, wchodzącym w skład całości oceny organizacji imprez rozgrywanych na świeżym powietrzu jest pogoda, przekonaliśmy się w minione wakacje. Można powiedzieć, że w listopadzie i w grudniu, pogoda oddała nam to co zabrała w lipcu i w sierpniu. Tak pięknej jesieni jak 3 listopada na Grand Prix chyba jeszcze nie było, a w grudniu po tygodniu „szarówki” w niedzielę zawitało słońce! Musimy jednak być przygotowani na każdą możliwość, gdyż tu cytat na „Grand Prix bywa jak w czterech porach roku Vivaldiego”.

GPK budzi się do życia!

Za nami dopiero 2/5 GPK, podziękowania dla wszystkich uczestników, organizatorów czy wolontariuszy. W imieniu całego zespołu organizatorów, składam obietnicę, że damy z siebie wszystko, aby kontynuować to nasze biegowe święto! Przed nami Styczniowe Wyzwanie GPK, Plantwear Bieg Karnawałowy GPK, Wielki Finał GPK i… II Nocny Bieg GPK – całkiem sporo wyzwań! Następne z nich już 5 stycznia, do zobaczenia!

Styczniowe Wyzwanie GPK – wydarzenie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *