Biegam dla Piotra 2019

Drodzy czytelnicy, czas na kolejną akcję! Kolejną akcję, która ma na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym! Biegam dla Piotra jest kontynuacją idei zapoczątkowanej przez osobistego przyjaciela autora bloga i współtwórcę Garbacik Blog – @ceriseboy. W 2018 @ceriseboy, wraz ze swoim teamem biegał dla Wiktorii.

W tym roku, już wspólnie, postanowiliśmy kontynuować ideę. Dlaczego Piotr jest adresatem tegorocznej zrzutki?

W 2002 roku zasiedliśmy razem do ławki w integracyjnej szkole podstawowej, jest to nasz kolega oraz rówieśnik. Niestety chłopakowi w przeciwieństwie do nas, nie poszczęściło się zdrowotnie. Realizując szkolną ideę integracji chcielibyśmy wesprzeć go naszą inicjatywą.

Kim jest Piotr?

Piotr jest pasjonatem z natury, interesuje go świat i życie mimo poważnych problemów zdrowotnych. Cierpi na postępujący zanik mięśni (dystrofia mięśniowa postępująca), jeździ na wózku, nie mówi, wymaga stałej opieki i pomocy. Jeszcze niedawno Piotr pisał na komputerze przy pomocy dłoni, dziś obsługuje komputer wyłącznie przy pomocy ruchu gałek ocznych. Bardzo lubi kontakt i rozmowę z innymi ludźmi – niestety dziś jest to możliwe głównie poprzez pisanie na komputerze przy pomocy swoich oczu.

O nas!

Dwójką starych przyjaciół, którzy wierzą, że świat powinno się i można zmieniać na lepsze.

Piotrek (@ceriseboy) – student ostatniego roku studiów menedżerskich, muzyk i zamiłowany biegacz.

Michał (Garbacik Blog) – uwielbia biegi terenowe oraz organizację wydarzeń sportowych, podczas swoich studiów stara się wypełnić pozytywną energią każdą chwilę!

Na co zbieramy?

PCEye Mini to najmniejsze oraz bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę oraz myszkę, pozwalając na obsługę laptopa lub komputera z mniejszym ekranem tylko i wyłącznie za pomocą oczu. Dla osób, z zanikiem mięśni sterowanie wzrokiem jest najszybszym, najprostszym oraz najbardziej ergonomicznym sposobem obsługi komputera.

Dla każdego z nas komunikacja jest bardzo ważną rzeczą w codziennym funkcjonowaniu, w dzisiejszych czasach nasze możliwości są wręcz nieograniczone. Tego typu sprzęt zapewniłby Piotrowi możliwość komunikacji na podstawowym poziomie.

Jak chcemy się reklamować?

Pieniądze, podobnie jak w zeszłym roku, będziemy pozyskiwać od sponsorów, osób prywatnych chętnych wesprzeć naszą akcję, jak i od was Zrzutkowicze! Jej sukces w dużej mierze zależy od Waszej hojności i zaangażowania. Współpracujemy również z ośrodkiem wychowawczym Piotra oraz chcemy nawiązać współpracę ze szkołą integracyjną, do której wspólnie uczęszczaliśmy.

Jak możesz wspomóc akcję?

!Wpłać nawet drobną kwotę – niech zadziała efekt kuli śniegowej!
!Udostępnij zrzutkę/fanpage – niech o akcji dowie się jak najwięcej osób!
!Wystartuj z nami w teamie #BiegamdlaPiotra podczas PZU Półmaratonu Królewskiego – niech uśmiech zagości na jego twarzy!

link do zrzutki – tutaj

Wkrótce również więcej informacji o moich planach sportowych. Tych związanych z akcją i nie tylko. Pozdrowionka!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *