Puchar Najmłodszych 2019

Chwila oddechu to dobry moment na mały throw back do wydarzeń sprzed dwóch tygodni. Aby nie narazić się pewnemu znanemu instagramerowi (pozderki), nie będę narzekał na brak czasu, tylko od razu przejdę do krótkiej relacji z tego co działo się przez te trzy dni w okolicach Kwidzyna.

W trzecią już w przeciągu miesiąca podróż na samą północ Polski wraz ze swoim macierzystym klubem udaliśmy się już czwartek. Po drodze dowiedziałem się, że tak piękne zjawisko atmosferyczne wciąż może obrażać wielu obywatelki kraju. No cóż, to tylko bukiet zwykłych róż…

Podczas tegorocznego Pucharu Najmłodszych, podobnie jak w zeszłym roku, Garbacik Blog mógł przyjąć rolę Atmosferovicia. Czymś co Tygryski lubią najbardziej, czyli zabawą na mikrofonie, przez pierwsze dwa dni dzieliłem się z Igorem. Zdaniem wielu postronnych obserwatorów forma dialogowania była interesująca, a przyjemność komentowania, gdy organizatorzy przynoszą Ci ciastka i kawę jest nieporównywalna z sytuacją, gdy w przerwie pomiędzy dwoma wypowiedzianymi zdaniami masz dwa nieodebrane telefony (patrz Wielki Finał GPK)…

Wracając do sportowego aspektu tego wydarzenia, sprint poprowadzony w terenie sztafet sprinterskich z 2012 przyniósł wiele emocji. Trasy były wymagające, więc… jak zwykle wygrali najlepsi 😉 Analizując wyniki zawodników WKS Wawel warto zwrócić uwagę na zwycięstwo Antosi, pełne podium w K11 i medale naszych panów: torpedy Jeremiego oraz Kordiana i Pawła.

Bieg klasyczny to solidny upał i… solidne chaszcze. Kto był ten widział, że po raz pierwszy miałem przyjemność siedzieć na prawdziwym, profesjonalnym gnieździe komentatorskim (z którego później młodzież młodsza zrobiła sobie zjeżdżalnię). Na foteczce widok z gniazda na najważniejszą osobę na każdych zawodach.

Sportowo obrońcy tytułu tym razem z czterema medali. Prawdziwy pokaz siły zaprezentował Jeremiasz. Na drugim i trzecim miejscu podium znaleźli się zawodnicy dogonieni przez naszego asa.

Na sam koniec zmagań, jak co roku mogliśmy emocjonować się biegiem sztafetowym. Wśród faktów godnych szczególnego wyróżnienia przez Garbacik Blog można wymienić między innymi:

– ogromny hart ducha zawodników i zawodniczek z K10 oraz M10 (trasy w wymagającym, gęstym lesie),
– interesującą rywalizacja w M12, w tym srebro i brąz zawodników gospodarzy UMKS Kwidzyn,
– „odrodzenie” Poli Niessner i świetny bieg w K14 (najlepszy czas),
– piękną pogoń Igi Muller i niesamowitą rywalizację o miejsca 2-5 w K14,
– przyjemne pogawędki pana Cycerona z dobrym kolegą Harperem (trzeciego dnia zastąpił on Igora na drugim mikrofonie).

wyniki

reportaż

PS
Gratulacje dla wszystkich organizatorów za stworzenie wspaniałego święta!

PS2
Dobre wyniki na Pucharze Najmłodszych zaowocowały transferem!

PS3
Gratulacje dla architektów i wykonawców zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej. (W małym stopniu tym pierwszym też się czuję.)

Do zobaczenia… mam nadzieję za rok! W moim odczuciu było to bardzo udany Puchar Najmłodszych, a Wy jak sądzicie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *