WKS Wawel na KMP

Za nami pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację, jednak za nim przejdziemy do przedstawienia wyników z poszczególnych etapów… czas na mały throw back : ) Kto mistrzem jest, kto mistrzem jest…

Bieg sztafetowy to pasmo sukcesów poszczególnych teamów i… lekkie rozczarowanie punktowe. Wszystkie nasze zespoły były zabójczo skuteczne, ale w pewnych kategoriach o mniejszej ilości punktów zadecydowała niewielka ilość zgłoszonych zespołów w poszczególnych kategoriach (nowe zasady KMP). Zwyciężyły dziewczyny z K12, K14 i K18 (świetne równe biegi), weteranki z K140 oraz weterani z M140 i M180. Delikatnie poniżej oczekiwań jedynie seniorzy, pozostałe sztafety „zgodnie z planem”). Czas na klasyk, klasyk przez duże G!

Podczas którego budowniczy Maciek Hewelt zafundował nam (nie zupełnie nam : ) ) długie trasy ze sporymi przewyższeniami i małą ilością punktów. Odnotowaliśmy kilka dobrych i bardzo dobrych wyników. Na szczególną uwagę zasługują:

K12 1. miejsce Pola Niessner
K12 2. miejsce Antonina Słońska
K14 4. miejsce Hanna Pułczyńska
K18 2. miejsce Zosia Słońska
K18 3. miejsce Magdalena Topór
K20 2. miejsce Adrianna Biederman
K45 3. miejsce Lilianna Etterle-Biederman
M10 1. miejsce Jeremi Pułczyński
M55 1. miejsce Sławomir Łabuziński
M55 2. miejsce Włodzimierz Dyzio

Podsumowując, reasumując – dziewięć krążków, w tym trzy złote.

Sprint poprowadzony został po osiedlu, na którym położona była szkoła, w której mieszkaliśmy przez całe zawody. Było trochę lasu, było trochę wariantów i było… całkiem sporo medalowych pozycji! Poniżej zestawienie naszych asów!

K12 1. miejsce Antonina Słońska
K12 3. miejsce Jaśmina Olejnik
K14 1. miejsce Maja Lamparska
K20 1. miejsce Adrianna Biederman
K45 3. miejsce Lilianna Etterle-Biederman
M10 1. miejsce Jeremi Pułczyński
M14 1. miejsce Paweł Wójcik
M21 4. miejsce Marcin Biederman
M40 2. miejsce Marek Kuryj
M55 1. miejsce Sławomir Łabuziński
M70 1. miejsce Stanisław Kruczek

Dziesięć medali, w tym aż siedem złotych. Szczególne gratulacje dla naszych sprinterów z KM14. Macie potencjał!

*fot. Iwona Lamparska

wyniki

Całe zawody można określić jako… dobre. Po pierwszej rundzie Klubowych Mistrzostw Polski nieoficjalnie zajmujemy 2. miejsce, a już we wrześniu… wielka mobilizacja! Czas na coś więcej niż szkolną czwórkę ; ) Oddając zasłużone gratulacje naszym sportowym rywalom (a prywatnie przyjaciołom), zapowiadamy że to jeszcze nie koniec i będzie się działo! Dzisiaj gratulacje dla Wawelu, ale wiwat Orientuś! Do zobaczenia w Kielcach!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *