Prawdziwa Armata – 12.07.2019

Już 12.07.2019 odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane wspólnie przez WKS Wawel Orienteering Team, Piotr Pietroń LimaMaps i Garbacik Blog. W poniższym wpisie postaram się w kilku słowach streścić jak do tego doszło, co się będzie działo i… dlaczego warto!

Jak?

Pomysł na AGH Indoor Orienteering narodził się w głowie pana Cycerona podczas październikowego Kraków City Race. Jeden z etapów organizowany był na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej, wszystkim uczestnikom podobała się ta forma zabawy, a my… szukaliśmy czegoś na dodatkowy sprint podczas Wawel Cup.

Podjęte zostały stosowne kroki, by zorganizować kolejne już na AGHu święto orientacji, tym razem jako część „prawdziwego święta polskiej orientacji”. Dzięki uprzejmości władz uczelni i wydatnej pomocy nieocenionej Kasi Gawron możemy dalej realizować nasze plany, czyli:

Co?

Czekają nas dwa sprinty, w dwóch różnych kompleksach budynków. W każdej z ośmiu kategorii ze względów logistycznych wystartować będzie mogło maksymalnie 50 zawodników. Eliminacje będą miały za zadanie wyłonić najlepszą szóstkę w każdej z nich oraz ustawić ją w stosownej kolejności, gdyż…

…finał A przeprowadzony zostanie w formie startu pościgowego/handicapowego. Wszystko to w pięciokondygnacyjnym budynku z ogromną ilością korytarzy. Oprócz prędkości liczyć się będzie naprawdę szybka i sprawna głowa. Dla wszystkich tych, którzy nie byli w październiku będzie to zaskakujące przeżycie, pozostałych czeka mała powtórka z pewną ilością niespodzianek, których nie zdradzamy : )

Różnica pomiędzy AGH Indoor Orienteering, a Rocky Sprint 2018 polegać będzie na tym, że w tym roku brak miejsca w TOP6 eliminacji nie powoduje końca biegania. „Z całą resztą” spotkamy się w finale B, Wy też będziecie mogli zmagać się z ekscytującą orientacją po Budynku Głównym AGH!

Dlaczego warto?

AGH Indoor Orienteering to:
– coś zupełnie nowego,
– cała paleta sportowych łamigłówek do rozwiązania,
– dwa biegi, dwa różne budynki, podwójna dawka emocji,
– ciekawa formuła biegu,
– część większego, międzynarodowego święta!

W dwóch słowach – Prawdziwa Armata!

Więcej informacji na stronie internetowej, serdecznie zapraszam!

AGH Indoor Orienteering

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *